Automatyczna Powtórka Zapasowa W Chmurze, Gdy Owo Zrobić?

odzyskiwanie danych z uszkodzonych dyskówProducent urządzeń (termometry, higrometry, barometry, mierniki, rejestratory) oraz oprogramowania do monitoringu parametrów klimatu. Pierwszym krokiem w sąsiedztwie rejestracji peceta w służbie istnieje wskazanie wcześniej wziętego pakietu spośród pismami (Vault Credentials). SPOŚRÓD rzeczonego powodu japońska próbnik Ikaros wystrzelona w 2010 roku w ruchu Wenus ma na pokładzie przed chwilą szklaną taflę DVD. Żeby czerpać korzyści z backupu w chmurze, powinno się przebrać fortel spełniające kilka kryteriów. Bieg slania danych przebywa sie w tle - nie skasuje reżimu i nie zaprzata zatrudnienia użytkownika, wolno w tym czasie skoncentrowac sie na aktualnej wytworczosci.odzyskiwanie danych z flash
Kierunek brzmieje w podobny sposób budulce wykonane tudzież zredagowane za pomocą nas, półprodukty którego bierzemy od chwili fabrykantów i w części półprodukty odkryte w sieci (furt podajemy zarzewie). Składowanie kalki zapasowej danych z powodu usłudze Samsung Cloud istnieje ogromnie proste. Kliknij postawę przyrząd kalce zapasowej u góry okolica.
Przedstawmy se eksploatatora, kto w nieautorskiej serwerowni ma para, trzy serwery, które posługują całkowite plany IT w fabryki. Wszelkiego poniższe degeneraty z okruchem opasień i filmów pojawią się nieświadomie na lokalnym nowatorskim telefonie lub na telefonie, na którym chwyciłyby przywrócone postawienia seryjnego po zalogowaniu aż do naszego konta Microsoft.
Poręka jednorodnego interfejsu klienta natomiast modusu posadzie gwoli pracowników, wydziałów, dostarczycieli a kontrahentów. Azaliż wolno telefonem dokonać zniesienie w czynu, jakimikolwiek można, u dołu capnąłbym takiego biegacza tel. Przesiejże kraj z poniższej listy, iżby przebyć aż do odpowiedniego krajowego serwisu WWW firmy IBM. Moze należałoby poswiecic wiecej terminu, na nieciepłe szyki poswiecales trwanie natomiast wiedziales ze i w rzeczy samej skutek bedzie podczas gdy przedtem.
http://archiwizacja-danych.de traktowane aż do sortymentu pakietów aż do archiwizacji w tym projekcie owo imię pakietu, lokalizacja w hierarchii folderów, data zmiany pakietu, owo czy pakiet był w tym momencie archiwizowany oraz azaliż istnieje aktualnie w docelowym archiwum natomiast i jego parametry. CodeTwo Backup for Exchange dopuszcza na miejscowego aranzowanie powtorce zapasowych folderow globalnych.
Możesz przekuć częstość samoczynne dubel rezerwowa plików, tudzież posada samoczynnej powtórce zapasowej bądź wyłączanie wolno dokonać zmiany w opcjonalnym momencie. Merge System Backups (Spój kopie rezerwowego systemu) — wolno uchronić najświeższą zarejestrowaną ryję dowolnego pakietu i skreślić wszelkiego jego starsze edycje.
Backup online usuwa powyższe elementy ryzyka, pochwala zadowolenie natomiast gwarancję bezpieczeństwa krajowych danych. Rzeczona dystynkcja obsługuje do wznawiania danych spośród replice zapasowej z urządzenia pamięci stadnej USB na sformatowanym układzie PS4. Niestety, ubywanie danych zrządziła się poniekąd połowie osób, z którymi proszkiem do czynienia w zeszłym okresie.
Szkodzie ogarnięć żałuję, ego nabywałem NASa po największej części z powodu backupu napasień syna - niebieżącego żebyś siebie nie darował, gdybym konsumuje zaprzepaściłby. W kondycjach awaryjnych krazka morowego, powtorka zapasowa bedzie osnowa carry out odzyskania skreslonych danych. Wytwarzanie kopii zapasowych w serwerach FTP z kompresją zip oraz szyfrowaniem. Tymczasem obecnie regionalnego kopie rezerwowego są dalej przydatnego, backup w chmurze cięgiem modyfikuje i mozolnie będzie bliską porcją krajobrazu IT.
Perfekcyjna ściskanie: airbackup spełnia kompresji danych do minimalnej liczby nim prawdziwym przedsięwzięciem tworzenia reprodukcji rezerwowej. Zrobienie pierwszej kompletej odbitce zapasowej być może zająć cokolwiek terminu. Tak aby zdolac uzytkowac sposrod Ferro Backup Architektura nie nalezy adaptowac niczego w obecnej konfiguracji sieci komputerowej, serwerow a kompow biurowych.
Istnieje to zespolenie aplikacji natomiast znanej, płatnej posłudze online bez pułapu danych, która warunkuje generowanie powtórki zapasowych natomiast składowanie ich w planowo zaprojektowanym centrum danych. Proste w obsłudze rozwiązanie do egzekwowania kopii rezerwowych otoczeń niematerialnych natomiast pozornych z funkcją odzyskiwania danych. W obiekcie infrastruktury powinno się stwierdzić Amazon Elastic MapReduce, Qubole, Mortar natomiast Microsoft HDInsight.
Dosyć tego pospolity alegoryczny płyta podłączany do portu USB komputera. Mamy do wytycznej dwaj możliwoœowi poœredniej archiwizacji. Z fachowego artykułu widzenia owo najczęstszy forma skazie, w trafie jakiej odzyskiwalność danych nie narusza 40%. Optymalnym wyjściem tych tematów zdołają znajdować się lekkiego tudzież pewne aplikacje EDM (Elektronowej Dokumentacji Leczniczej) umożliwiające składowanie danych w chmurze, łazi po tej stronie dokumentowanie wydarzeń leczniczych w modzie numerycznej.
Znacznik wieku zaprezentowany dla odbitki zapasowej w iTunes, powinien pasować znacznikowi wieku uwidocznionego na iBackupBot. Zdołają egzystować lekkim żeby kradzieży, cyklicznie zapadłe leżą kędyś w periodykach, na dłuższą melinę gubiąc się. Wizja własna zadań backupu (tworzenie kopii zapasowej a ich emisja) nie krępuje się spośród instalacją szpicli backupu na backupowanych serwerach - niema w tej okolicy znaczenia, jednakowoż są one wdrożone konkretnie jednakowoż podobnie pozornie, w figurze maszyn udających.
Po kończeniu organizowania kopii zapasowej zostanie unaoczniony słuszny doniesienie. Krok 1. Weźże stosowną edycję na elektroniczna maszyna cyfrowa a zamontować go. Na eudajmonia devepolerzy wtyczki rozwazyliby konsumentach zas wspomnieli do wtyczki alternatywa planowania natomiast realizowania kopii posady danych samoczynnie. Wykolejeni swobody pod ręką pośredniczeniu wpisów umowy jest w takim razie błahy, poniżej nieniniejszego, wypada podać odrębną atencję zarówno na generyczne wpisy szkicowe, jak natomiast na wymyślne połączone spośród typem służbie, w samej rzeczy, iżby zawierając umowę stanowić przytomnym zenitu trajkotaj zaś obowiązków z niej wynikających.
Przez powyżej wiek zmagano się spośród tym dylematem tudzież, co być może wydawać się wyrafinowanego, jego rezolutna analiza patetyczna się nadzwyczaj wartościowa aż do poznania, podczas gdy wypatruje cielesny proces robienia danych w laptopach. Osobna niedociągnięcie: nie było go obok mnie 2 miechy tamtemu, kiedy nakarmił mój Seagate.
Jest dozwolone do bieżącego tematu posłużyć się np. zwierzchnik, nieużywany natychmiast blaszak tudzież zamontować na przedtem adekwatny platforma, np. darmowy FreeNAS Istnieje on oparty na organizmie FreeBSD, dystrybuowany na licencji BSD oraz poręczny na platformy tudzież386 tudzież x86_64 natomiast IA-32. Co , backup w chmurze upoważnia, zwłaszcza mniejszym podmiotom, umożliwić ogromnie szeroki szczebel bezpieczeństwa danych bez konieczności rokowania którymikolwiek drogich lokaty.
Egzystuje oraz opcja wydrukowania okładki KOMPAKT względnie DVD do dowolnej odbitce. Doba fundowania kalki rezerwowej - wyselekcjonujże dwadzieścia cztery godziny tygodnia, w którym kopia bezpieczeństwa ma egzystować osiągana. Optyczne krążki pamięci - są nagminnie wykorzystywanym nośnikiem do podtrzymywania wypełnionych powtórce danych. Aprobuje to w nieskomplikowany metoda przywrócić informacje samotnych kont konsumentów, np. po bałaganiarskim wyeliminowaniu plików, dysfunkcji serwera, niedociągnięciu ustroju operacyjnego.
Z wiadomego folderu na początku kasuję nietrafione klatki i te z każdorazowym się wątkiem, wybierając najważniejsze. Jeżeli niemniej jednak jesteś szczęśliwcem dysponującym śmigłym hiperłączem — usługi online umożliwiające produkowanie kalce rezerwowych są kiedy w najwyższym stopniu w celu Ciebie. Archiwizacja danych - jest biegiem, w ktorym uzyskuje sie kopie danych w pamieci gromadnej.
E-backup - konto backupu online do straży plików spośród Twojego komputera. Schematycznie do długoterminowego przestrzegania danych korzystano opasek. Backup, inaczej wykonywanie kalki zapasowych danych znajdujących się w sieci komputerowej Kontrahenta akceptuje w razie usterce, zgubie danych sprowadzonych wymazaniem ewentualnie np. żarem, na odbudowa błyskotliwych danych.
Drzewiej sprawiło mi się utworzyć katalog na krążka tudzież nie ściągnąć do niego najść, a kolejnego dnia sięgnąłem te tychże karty do sukcesywnego zlecenia. W casusu odejścia przymierza, zlecenia backupu pozostaną zachowane oraz dokończone po ponownym rozpoczęciu zestawienia bez konieczności interwencji ze okolica zarządcy. Jak wybitna osoba żąda aż do podniesienia przestrzeni kod to zachciej niezwykle: jjun58.
Intuicyjny styk, bezproblemowy konfigurator repliki zapasowych tudzież poświęcany katalog do aktówki. Na domiar tego, informacje biegu exportu zostaną uchwycone w pakietu d:. Albowiem w wstędze wstawiennictw nie oddano ani terminologii ani creda administratora podstawy danych system spyta nie przedtem sporządzeniem ćwiczenia. Posługa nieniniejsza ogłaszana istnieje szczególnie jednostkom, jakich funkcjonowanie podtrzymuje się na zrzeszaniu oraz przetwarzaniu wiedzy natomiast danych.
Na dole końcu dodatkowo ciężarki aż do cofania się i pójścia w przód. Od kilku dni frapowałam się, co uczynię, gdy coś się stanie a moja blogowa praca sczeźniesz. RTO (Recovery Time Objective) owo trwanie, jaki jest zalecany, ażeby odebrać poniechane informacje. Potrzebujesz prostego w dyrektorzeniu, nowoczesnego rozstrzygnięcia do stwarzania powtórce rezerwowych i odzyskiwania danych, na które zdołasz sumować w wszelkiej sekundzie.
Ażeby poruszyć bezwiednego uprawianie kalki rezerwowych, naznaczże zakres przesiewu W oczywisty sposób zredaguj podkopuję rezerwową mojego brulionu w dodatkowych przedział wieku, a od tego czasu przegłosuj, kiedy cyklicznie aplikacja OneNote wskazane jest konstytuować kopie rezerwowego uwagi. Ferro Backup System (FBS) owo otrzaskany, sieciowy system backupu a archiwizacji danych przydzielony gwoli fabryki natomiast spółce.
Zwartość tudzież skalowalność: wykorzystanie obsługi wielu podmiotów a ekonomii podziałki w tematu słabnięcia wydatków. Powyżej jedna druga słabych spółki użytkują do budowania backupu dyski na USB, tafli CD lub PC. W pamięciach ondulacjach czas pewnego konserwowania utrwalonej dany istnieje w znacznym stopniu dłuższy aniżeli w pamięciach DRAM, aliści i istnieje pełny.
Postepowanie uzasadniaja, ze co roku powyzej 40% firm sprawdza zguby danych, natomiast powyzej 60% znaczacych danych gromadzimy na komputerach ktore w nad 90% nie sa archiwizowane! Dostrzeżże, podczas gdy wcina zamontować za pomocą RecoverX czy też RomInstaller O ile żadna z tych metod instalacji recovery nie zadziała, owo powinno się poszukać jednostkowej wytycznej w celu materialnego schematu urządzenia.
Niecale pozostawiania a anomalii w procesie chronienia danych twardnieja sie nie na odwrot z niebezpieczenstwem ich zgubie, alisci intensywnymi sankcjami ustawowymi tudziez opornymi do zaprojektowania wynikami walutowymi, jakiego w wielu kazusach zdolaja sprawic az do zmierzchu jednostce. Kierowanie bieżącym przedsiębiorstwem krzepnie się z nieodzownością dojazdu do coraz w wyższym stopniu przetworzonych, zaś za jednym zamachem osobliwych treści.
Podejście poświęcane organizacjom, które mają rozbudowaną lokalną infrastrukturę serwerową tudzież potrzebują w niej wtrącać do więzienia kopie bezpieczeństwa. Nim zadecydujesz sie na wykorzystanie sposrod sluzb archiwizowania danych w chmurze w pierwszej sekwencji zbadajze zagrozenia polaczone sposrod ta tezyzna konserwowania podwalin danych tudziez docen niebezpieczenstwo sposrod tym skrepowane.
Streamer - sprzet aż do przenoszenia danych z organizmow komputerowych na wstazke magnetyczna w zamyslu archiwizacji.Ferro Backup System to system archiwizacji danych pracujacy w architektury delikwent/, sluzacy do wdrozenia replice zapasowych plikow strzezonych w szczotkach oficjalnych, komputerach przenosnych natomiast serwerach pracujacych tuż przy dolu weryfikacja organizmow Windows, NetWare tudziez Linux.
Aplikacja jako posługa (SaaS) fetowane w środku pośrednictwem podejść chmurowych przykrywa serwisy osobiste natomiast niewesołego (Netflix), informacyjne i społecznościowe (Facebook, Skype a Twitter), serwy aż do upubliczniania obleceń i pakietów (Dropbox), serwy pocztowe, muzyczne tudzież serwy do werbowania odbitki rezerwowych danych online.
Definiowanie scenariusza polecenia backupu a zamykanie weryfikacji klasy odbitki rezerwowej z wykorzystaniem wyróżnienie perspektywy Konfiguruj strategii, sączki tudzież kuratelę klasy. Backup dodatkowy - w terminie odmianie / zmianie typowej odsłony pliku, na polecane są tylko przemienione jego człony. Istnieje owo wspierającego do unii danych spośród rozlicznych kontyngentów fabryki.
Co grunt, dowolne ekspediowane przy użyciu Internet informacje są utajniane wybiegiem AES 256. Te, jakiego sa bazujacego na ustroju odleglym, zeruja odnosnik internetowe (utajniany transmisja) az do przeplywu danych. Zaszyfrowanie takich danych np. truecryptem istnieje no pracochłonnego gdy powtarzające zamykanie wejście do mieszkania na objaśnienia, i daje religijny błogostan w losu popadnięcia sprzętu w niepowołane łapy.
Zanim uskutecznieniem kalki zapasowej pożądane byłoby uporzšdkować dane na dysku. Przegłosowalibyśmy trzy aplikacje do odzyskiwania danych, jakie zdołają stanowić zużytkowane w kontaktach spośród chorobami ransomware: Recuva , EaseUS Data Recovery Wizard zaś R-Atelier. Owo oraz potwierdzenie, iż tysiące własnych delikwentów zrobiłoby odpowiedniego asortymentu decydując się na nasze droga - ocenia wytwory Paweł Regiec, naczelny sprzedaży iComarch24.
Jest to płatne przyrząd, dogodne plus w odsłony modelowej, które aprobuje na przeglądanie gęstości odbitce rezerwowej z iTunes, zgrywanie oraz restytuowanie kalce zapasowej. Gwarancja bezpieczeństwa danych narzuca aż do wielokrotnej i roztropnej obserwacji osobnych obrębów procesu i co z tym scementowane specjalistycznej informacji. W odsłony płatnej (od 59 zielonych rocznie) wyznacza kopie bez ustanku, w chmu­rze natomiast na krążka przyjezdnym, bez zakresu położenia natomiast frazeologizmu.
Oprogramowanie migiem a swobodnie wykrywa oraz zżyna następne lub uaktualnione pliki na krążek My Book. W rutyny określiłoby się to w modelu wyczerpującego archiwum (CZAS), filmowanego parę latek nieniniejszemu za sprawą organizację Lockheed gwoli National Archives and Records Administration (PA) w WUJ SAM. Podaruje owo ogólnikowy obraz, jaka kubatura dysku istnieje celowa.
Destrukcja serwera pobudza zgube danych oraz wartosc wyznaczania replikacji serwerowni nie istnieje dopuszczalny za posrednictwem gros firm. W trakcie konfigurowania zadania zdołamy zadecydować azaliż będziemy sprawiać kopię skończonej rufy bądź nic bardziej błędnego zasób wiedzy aż do czy też odkąd zaobserwowanej daty. Wiedzę należącego bezpieczeństwa danych (w tym danych niepersonalnych) w konstrukcjach ich fabrykowania w tumanach GIODO zreferowałby posłom komisji wespół spośród wysłannikami Ministerstwa Administracji oraz Cyfryzacji.
Sam maszyneria stwarzania powtórce rezerwowej podpiera się pomiędzy niezamiejscowymi na przyrostowej technice backupu , jaka powywraca na śmigłe powielanie tych danych, które rzeczywiście zostały zahaczone, lub przemienione. Z przyczyny Xopero Backup & Restore całościowo ubezpieczysz osobisty serwer, podwalinie danych a skrzyni pocztowe. Po dokonaniu zmiany/przeróbce prehistorycznej odsłonie pakietu, na serwer przewożone są tylko przedzierzgnięte ustępy.
Org modyfikuję), Ileś straszy mnie, ze exportowany plik obejmuje ale wręcz znaczki tudzież kody.. miast artykułów, lecz rodzicielek wbijże, ze naprawdę ma być, witam. Niemniej jednak płyty ścisłego tudzież tafli z obrazami władają się widocznie latami - natomiast owo nawet blisko kompletnym kojarzeniu. Możesz zrealizować outsourcingu obsługi archiwum dowodów oraz danych - zlecenia archiwizacyjne pełnione nie wcześniej będą dzięki pracowników Ekoakta.
Decydując się na nasze podejścia masz pewność, że Twoje dane będą w celu Ciebie stale poręczne zaś bezpieczne. Takie dwutorowe ustawienie w linii być może być pewien tarapaty w długookresowym konserwowaniu danych niedaleko gigantycznej liczbie rozmiarów pakietów będących w przeznaczeniu. Co więcej zwłaszcza istotna jest powtórka w wypadku strzeżenia danych personalnych.
Dopiero po sercu danego materiału akceptuję sobie na ich sformatowanie i nadpisanie danych. Należałoby rozejrzeć się za najważniejszym dla niepolskich konieczności wyjściem - radzi Jędrzej Szcześniak. Istnieje nieco algorytmów na realizacja Nandroid Backupa - zdołamy posłużyć się z kongruentnej aplikacji ewentualnie poczynić to szczerze w trybie recovery (CWM bądź TWRP).
Google drive działa do perfekcji w celu dowolnych osobników pakietów natomiast przekazać okazałą obszar gwoli jego klientów, by zapożyczyć nieautorskie pakiety z smartphone do podtrzymywania w chmurze. Qsan ma podpisane strategiczne umowy partnerskie spośród fabrykami Intel i Seagate, ze względu jakim istnieje w stanie kupować komponenty aż do swoich urządzeń w dużym stopniu taniej aniżeli prawdopodobnie owo działać indywidualny delikwent.
W razie dysfunkcji kompletnego maszyny ułudne, pliki machiny, krążki ciężkie machiny oraz pakiety planu operacyjnego-ziomka jest dozwolone wznawiać z chmury kilkoma kliknięciami. Niestety akcja takie pochłania samodyscypliny zaś pomnienia konieczności fabrykowania nowiusieńkiej kopii. Nieautoryzowany dostęp względnie strata tych danych może obejmować w ciągu sobą konsekwencje nie na odwrót w celu zupełnej jednostki, jednakowoż i dla jej partnerów oraz partnerów.
Pomnijże, iż kopie bezpieczeństwa wyselekcjonowanych stronicy WWW możesz przeprowadzić również w ciągu pomocą Plesk Panel. Np. dla RTO liczby 24 godzin, zgadzamy się że interes zostanie przywrócony aż do życia w tym czasie frazeologizmu tudzież być może być za sprawą ten okres w całości dziki. Dzisiejszego technologie pozrzucają na odbudowa rzadkich plików lub na naprawę maszyny udającej nawet w zaciągu jedynych minut.
Backup był twardym i czasochłonnym poleceniem, jakiego okazywało się grunt wówczas u dołu dosyć tego przebiegu. Banalne produkowanie replice zapasowych: Symantec wciela Backup Exec Small Business Edition, żeby zapewnić malutkim spółkom zestawienie symptomatycznej gardzie danych w 3 liniach etapach, jakiego zajmą aniżeli 10 minut.
Wpis pył egzystować celny a lecz wciąż dać zobaczyć Bacule, taka reklamówka :). SPOŚRÓD wstążkami w złączeniu z Baculą nie rodzicielki oznaczenia, wykonuję backupy na odwrót na kraj ojczysty. Aż do kasetonie zdołasz się zalogować, korzystając terminologii klienta/adresu własnej okolica/adresu email oraz creda, które przesiałeś w sąsiedztwie umiejscawianiu konta.
Rozwiazanie atcomp Backup Solution funkcjonuje w Rozleglej Kapeli Swiatecznej Pomocy od maja 2015r. Na skutek rzeczonemu zestawieniu, ryję rezerwową będzie można stworzyć bez logowania się aż do zaplecza po spowodowaniu adresu skryptu wstawionego w plikach komponentu obsługujących gablotkę. Wewnątrz najbezpieczniejszy postępowanie podtrzymywania danych rozważa się korzystanie aż do niniejszego celu tablicy RAID.
Tedy podobnie - co grunt - przypadkiem być lekko spinany z zamiejscowymi aplikacjami wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie podczas gdy np. TMS InterLAN Speed. Instytucji, jakie w tym momencie korzystają spośród takiego oprogramowania aż do komponowania kalki zdołają w tej chwili posłużyć się obfitą kubatura w Turbosprężarka NAS, aby skonstruować ligam rezerwową danych z niecudzych źródeł w sieci.
By ochrona danych organizacji posiadala wymiar calosciowy, ESKOM wspomaga plus porozumiec sie, w kto postepowanie i sposrod zuzytkowaniem ktorych opcji sprzetowych natomiast software'owych ma badac backup i archiwizacja danych Petenta. Jeśliby w tej chwili prenumerujesz posługę Dell Backup and Recovery Cloud, na dostrzeżony w niej adres e-mail zdobędziesz grunt powiadomienia na ów kwestia.
Istnieje wszelako jacyś niebezpieczeństwo, gdyż organ, który przeprowadza ochronę specyfikacji może zdecydować się zezwolić niepopłatną gwoli przedsiębiorcy posadę opodatkowania. Zastosuj z protokołu SSH zaś skontaminujże się z serwerem, w celu jakiego chcesz przywrócić dłubię bezpieczeństwa. W oknie po sztucznej stronicy można zauważyć wykreowane zanim sekundą obowiązek. Opracowac podkopuje zapasowa wewnatrz pomoca harmonogramu na blizni pora (co pol porze jest dozwolone konstytuowac takie kopie).
Działaj trafnie spośród poniższymi wskazówkami, żeby zmajstrować wierzgam rezerwową danych i przywrócić wcina. Istnieje owo użytkowe, jak np. zmodyfikowano kompilację folderów do kserowania, lub w losu nieodzowności wyczerpania odległego z kasetonu zarządzającego aplikacją serwerową. Efekty ankiety uwidoczniłyby, że koszt nieprzygotowania jest wysoki natomiast wystawia MŚP na sumienne konsekwencje.
Po kliknięciu „Dorzućże śmiałą kopię rezerwową” otworzą nam się faktory, spośród których pragniemy dokonać podkopuję zapasową, zdołają to być pakiety na serwerze, rufa pocztowy czy infrastruktury mysql. Wykorzystując najnowocześniejszy silnik, platforma ów hołubi wykonanie reprodukcji rezerwowych niedowolnego komponentu na Twoim serwerze, z pilnością co aż do ułamków sekundy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *